Do tegorocznej rywalizacji przystąpiło 71 przedsiębiorstw z całego regionu. Wyróżnienie otrzymała także nasza firma GLASSBUD CONSTRUCTION sp. z o.o.

Lubuski Lider Biznesu to najbardziej prestiżowe przedsięwzięcie konkursowe w regionie, które docenia i wyróżnia najlepsze przedsiębiorstwa zachodniej Polski. W tegorocznej gali finałowej, która miała miejsce w Pałacu Książęcym w Żaganiu wzięło udział blisko 300 zaproszonych gości. W święcie lubuskiego biznesu uczestniczyło szerokie grono parlamentarzystów i organów władz publicznych z Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbietą Rafalską, Wojewodą Lubuskim Władysławem Dajczakiem oraz Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbietą Anną Polak na czele. Licznie reprezentowani byli również przedstawiciele lokalnych samorządów, świata nauki oraz biznesu z całego regionu.

Gościem specjalnym tegorocznych uroczystości był prof. Andrzej Blikle. W swym wystąpieniu profesor poruszył temat „turkusowych firm”. Koncepcja ta, to swego rodzaju sposób zarządzania firmą bez hierarchii wewnętrznej i bez systemu motywacyjnego. Andrzej Blike przekonywał, że idea ta wdrożona w przedsiębiorstwach przynosi wymierne korzyści. – Klasyczny system motywacyjny jest głęboko demotywujący. Nie wszyscy potrafią przyjąć tę prawdę. Przedsiębiorcy potwierdzają jednak, że mają złe doświadczenia z finansowymi systemami motywacyjnymi. W turkusie liczy się talent człowieka i jego potrzeba poczucia dumy z siebie. W tradycyjnych organizacjach talenty są najczęściej zagłuszane właśnie przez „system motywacyjny”. Te firmy, które dając swobodę działania ludziom, pozwalają na zmiany ról, motywują do rozwoju, który sprzyja innowacyjności. Ludzie są dumni z tego co robią, a za tym podążają lepsze produkty i wyższe dochody firmy – mówił profesor.