GLASSBUD to profesjonalna firma inżynieryjna oferująca szeroki zakres usług. Ich częścią są specjalistyczne roboty inżynieryjne obejmujące roboty ziemne, stabilizacje gruntu, sieci zewnętrzne, roboty drogowe i wyburzenia. Firma dysponuje profesjonalnym parkiem maszynowym, dzięki któremu jest w stanie wykonać nawet najbardziej wymagające zadania. W dzisiejszym artykule przedstawiamy szczegółową ofertę GLASSBUD w zakresie robót inżynieryjnych.

GLASSBUD to firma inżynieryjna, która istnieje na rynku już 15 lat. Taki staż pozwala nam zagwarantować naszym klientom najwyższą jakość usług, kompleksową realizację oraz profesjonalne podejście. Nasz doświadczony zespół inżynierów w połączeniu z nowoczesnymi maszynami znajdującymi się w naszym parku maszynowym daje mieszankę iście wybuchową, która gwarantuje powodzenie każdej inwestycji. Jeśli zatem potrzebujesz wsparcia w zakresie robót inżynieryjnych, bez względu na to czy w sektorze prywatnym, czy publicznym, sprawdź koniecznie, co możemy Ci zaoferować.

Roboty ziemne na najwyższym poziomie

Jednym z nieodłącznych elementów prac inżynieryjnych są roboty ziemne. W GLASSBUD oferujemy cały pakiet tego rodzaju działań. Realizujemy roboty ziemne podestowe takie jak wykopy pod obiekty budowlane lub pod rowy i instalacje, wykopy pod drogi, różnego rodzaju nasypy i zasypki, a także kształtowanie terenu.

W ofercie znajdują się także roboty ziemne wykończeniowe, czyli wyrównywanie dna wykopów, profilowanie nasypów i skarp. Zapewniamy także profesjonalne roboty ziemne przygotowawcze i porządkowe.

Przygotujemy teren pod budowę każdej inwestycji. Dzięki zaawansowanym maszynom dostępnym w naszym nowoczesnym parku maszynowym, jesteśmy w stanie zapewnić doskonałą precyzję działania oraz szybką realizację usług.

Stabilizacja gruntu – ważny element każdej inwestycji

Podczas różnorodnych prac budowlanych często niezbędne jest wykonanie stabilizacji gruntu. Jest ona konieczna, gdy wybrany pod budowę teren cechuje się niską nośnością i istnieje ryzyko, że nie utrzyma on planowanej inwestycji.

Do stabilizacji podłoża używa się różnorodnych materiałów. Do najpopularniejszych rozwiązań stosuje się spoiwo hydrauliczne w postaci cementu, żużlu, popiołów lotnych lub spoiwo drogowe, które jest mieszkanką wszystkich tych materiałów. Innym tworzywem do stabilizacji gruntu jest wapno, a także ziarnisty dodatek hydrofobowy.

Wśród metod stabilizacji gruntu wyróżnia się dwie najważniejsze. Jest to stabilizacja podłoża na miejscu oraz w węźle stacjonarnym. Pierwsza z nich cieszy się większą popularnością, przede wszystkim ze względu na niższe koszty. Trudnością przy stabilizacji podłoża metodą na miejscu może być problem z uzyskaniem jednorodności kładzionej warstwy. Z kolei technika stabilizacji gruntu w węźle stacjonarnym polega na wymieszaniu materiału w mieszarkach stacjonarnych i przywiezienie go na wyznaczony obszar budowy. Jest to metoda droższa, która jednocześnie pozwala na uzyskanie bardziej jednorodnego materiału.

Wszystkie wyżej opisane rodzaje stabilizacji gruntu wykonywane są przez firmę Glassbud. Dokładamy wszelkich starań, by precyzyjnie przygotować podłoże pod dalsze plany inwestycyjne.

Tworzenie sieci zewnętrznych

Kolejną usługą, jaką wykona dla Was Glassbud jest tworzenie sieci zewnętrznych w postaci uzbrojeń terenu w przyłącza wodno-kanalizacyjne. Oferujemy kompleksowe działania w tym zakresie i zapewniamy realizację na najwyższym poziomie.

Zadbamy o każdy etap tworzenia sieci zewnętrznych, poczynając od uzyskania odpowiedniej dokumentacji i pozwoleń, a kończąc na profesjonalnej realizacji. Zapewniamy doskonałą jakość materiałów oraz gwarantujemy najlepsze wykonanie. Nasi fachowcy dokładają wszelkich starań, by zrealizować projekt w 100% i zadbać o jego funkcjonalność i bezpieczeństwo. Dzięki bogatemu zapleczu technicznemu jesteśmy w stanie zrealizować nawet najbardziej skomplikowane zlecenia.

Realizacja robót drogowych

Firma Glassbud realizuje również różnego rodzaju roboty drogowe. Budujemy drogi i elementy poboczne. Realizujemy projekty miejskie i poza miastem. Podejmujemy się zarówno inwestycyjnych robót drogowych, które polegają na budowie nowych dróg, jak i robót utrzymaniowych obejmujących wszelkie działania naprawcze.

Zapewniamy kompleksowość usług. Zadbamy również o stworzenie prawidłowego systemu odprowadzania wody deszczowej. Realizujemy nie tylko budowę samych dróg, ale także takich elementów infrastruktury jak chodniki, ścieżki rowerowe, place czy parkingi. Gwarantujemy również całościowe prace utrzymaniowe. Naprawiamy ubytki w powierzchniach asfaltowych, betonowych czy z kostki burkowej.

Wyburzenia

Ostatnią usługą z kategorii robót inżynieryjnych oferowanych przez Glassbud są wyburzenia. Wiele budynków w przestrzeni miejskiej, a także poza miastem przeznaczonych jest do rozbiórki. By mogły ustąpić miejsca nowym inwestycjom, często konieczne jest przeprowadzenie ich wyburzenia. Glassbud podejmuje się także tego zadania. Posiadamy nowoczesny, specjalistyczny sprzęt, który podoła wszelkim zadaniom.

Do każdego wyburzania podchodzimy w pełni profesjonalnie. Gwarantujemy maksimum bezpieczeństwa i skuteczności.

Jeśli planujesz przeprowadzkę, któreś z wyżej wymienionych czynności w najbliższej przyszłości i szukasz odpowiednich specjalistów, skontaktuj się z Glassbud. Zapewniamy najwyższą jakość usług, indywidualne podejście do każdego klienta oraz profesjonalną realizację.