V Edycja GLASSBUD CUP

W ostatnią sobotę tj. 05.01.2019r odbyła się kolejna – już V edycja międzynarodowego turnieju piłki nożnej pod Patronatem GLASSBUD CONSTRUCTION sp. z o.o. – Junior F Glassbud Cup.
W tym roku w turnieju wzięły udział drużyny:
– AP Warta Gorzów 
– UKS Czarni Żagań
– APMM Falubaz Zielona Góra
– Slovan Frydlant ( Cz.)
– Chrobry Głogów
– Piast Iłowa I
– Piast Iłowa II

Już od samego początku na hali zawiało wielką piłką kiedy to zawodnicy wraz z licznie zebranymi kibicami wysłuchali hymnów narodowych. Później przyszedł czas na piłkarskie emocje, których tego dnia nie zabrakło. Były piękne gole, dramatyczne końcówki, i to co w piłce dziecięcej najpiękniejsze- uśmiechy na twarzach małych piłkarzy. Drużyny grały systemem każdy z każdym, ale zgodnie z założeniami turnieju nie istnieje tabela rozgrywek, a wyników nikt nie zapisuje. Tutaj liczy się sama gra i dobra zabawa. Chłopcy mają się uczyć i zdobywać piłkarskie doświadczenie zamiast stresować o wynik meczu. Na koniec zawodów wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe puchary oraz medale.
Z każdej drużyny zostały wybrane tzw. ,,Piłkarskie Perełki” , które zostały nagrodzone kompletem piłkarskim.
Statuetki powędrowały do :
– Król strzelców – Dominik Dudek (Piast I)
– Najlepszy bramkarz – Jakub Ćumpl (Slovan)
– Najlepszy zawodnik – Jarosław Kuc (Warta)

Jesteśmy dumni z tego, że Nasza Firma może wspierać lokalną młodzież. Głównym celem turnieju jest wpajanie nawyku ruchu u dzieci od najmłodszych lat, kształtowanie charakteru między innymi poprzez rywalizację sportową, kształtowanie sportowej postawy, podniesienie umiejętności w zakresie piłki nożnej, a także działania wychowawcze kształtujące w nich prawidłowe postawy społeczne w tym m.in. zasadę fair play .